Sport a volný čas

Cykloturistika

Lednicko Valtický areál je ideálním místem pro cykloturistiku. Rovinatý reliéf okolí, spíše lehčí cyklotratě, poskytují plné uspokojení i těm nejnáročnějším cyklofandům. Ne sice svojí náročností, ale více svojí pestrostí v „doprovodném programu“ se spoustou překrásných zákoutí, kulturních památek, (zámek Lednice, Valtice, Minaret, Janův hrad…) stylových hospůdek, sklípků a restaurací, které potěší unaveného cykloturistu. Penzion nabízí pro svoje hosty a stálé klienty ve spolupráci s půjčovnou cyklistického vybavení v našem městě, zapůjčení kol na libovolnou dobu.

Cyklotrasy:

Bowling

Při návštěvě našeho bowlingu prosíme návštěvníky, aby používali vhodnou sportovní obuv. Jedná se o takovou obuv, která je určena do interiérů, to znamená obuv pouze se světlou podrážkou. Děkujeme.

Koupání

Pro náročné je ve vzdálenosti do deseti km ve městě Břeclav koupaliště i krytý bazén. Dále pak Lednické lázně, koupaliště v Mikulově a v neposlední řadě nádrž Nové Mlýny.

Kulečník

Pro příjemnou společenskou zábavu s přáteli – nabízíme v prostorách pivnice kulečníkový stůl.

Pivnice – kulečník

Hurvínkem po okolí

Od května do září jezdí o sobotách (od 19. 5 do 29. 9.), v létě pak i o nedělích a svátcích (od 1. 7. do 2. 9.) k Lednicko-valtickému areálu historické motorové vlaky. Kromě tradičních nostalgických jízd z Brna přes

Břeclav do Lednice, pojedou letos motoráčky i po trase:
• Břeclav — Valtice město — Mikulov na Moravě
• Mikulov na Moravě — Valtice město — Lednice

Ve vlaku z Brna do Lednice a opačně se můžete svézt motoráčkem „Kredenc“, na ostatních vlacích jede motoráček „Hurvínek“. Zejména příznivci cykloturistiky uvítají, že ve většině z těchto vlaků se přepravují jízdní kola zdarma.